Yeni arayüz entegrasyon çalışmaları nedeniyle geçici olarak stok ve alışveriş sorunları yaşanabilmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Ultra Baş Makarası

Uygun Çapa: 5 Kg

%5 indirimli
742.65 TL 781.74TL
Kdv Dahil
  • Havale Fiyatı %5 + 3 720.37TL
  • Tek Çekim %5 + 3 720.37TL
  • Taksit seçenekleri için tıklayın
Kredi Kartı Tek Çekim (%3) :720.37 TL (KDV Dahil)

Havale / EFT (%3) :720.37 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Garanti Bonus Card
Taksit tutarıToplam
2371.32 TL742.65 TL
3247.55 TL742.65 TL
6123.77 TL742.65 TL
982.52 TL742.65 TL
Stok : Var
Ürün Kodu: UBR05
Kargo: Alıcı Ödemeli veya Mağaza Teslim

En geç İş günü içerisinde kargoda

Telefonla Sipariş 0850 304 8522

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Ucunda salıncak şeklinde mafsallı, çift makara vardır. Zincirin ve çapanın daha yumuşak ve darbesiz bir şekilde çekilmesini sağlar. Ters gelen çapanın dönerek düzelmesi sırasında yapabileceği sert hareketleri azaltır. Ancak ters gelen çapaların kendiliğinden dönerek düzelmesine olumlu bir katkısı yoktur.

 

  • Zincir ve çapanın hareketlerini yumuşatır.
  • Zincir ve çapanın fırlayıp kaçmasını engeller.
  • Çapanın tam boşluksuz oturmasını ve bağlanmasını sağlar.
  • ULTRA Çapalarla tam uyumludur.

 

Genel Açıklama

Zorlu deniz şartlarına uygun olarak Türkiye'de tasarlanmış ve sipariş ile imal edilmektedir.

 

Özellikle ULTRA Çapa ile birlikte en iyi sonucu verir. Her bir ULTRA Çapa büyüklüğü için, ayrı bir ULTRA Baş Makarası vardır. Bu sayede en iyi uyum sağlanmıştır. Ancak ULTRA Baş Makarası, gerektiğinde bir boy küçük veya büyük ULTRA Çapaları da taşıyabilecek yapıdadır.

 

Tekneye bağlamak için gerekli deliklerin açılması, yerine göre karar verilebilmesi için kullanıcıya bırakılmıştır. Ancak kullanıcı, bu deliklerin konumlarını sipariş sırasında belirtebilirse, delikli olarakta imal edilebilir. Gövde malzemesi, 316L kalite polisajlı paslanmaz çeliktir.

 

Birçok eski makarada görülen zincir kanalı, ULTRA Baş Makarasında özellikle yapılmamıştır. Kaliteli ırgatların kavaleta dişlisi ve fırdöndü ile bağlanmış zincir çapa kombinasyonunda, makara üzerindeki kanala ihtiyaç kalmamaktadır. Böylece çapanın ters gelmesi halinde, düzeltmeyi engelleyici olumsuz etkisi  ortadan kaldırılmıştır. ULTRA Çapa ile birlikte kullanıldığında, çekilen çapanın kafası, son konumda delrin makaraya basar. Metal metale çarpmadığı için, ses, darbe ve çizikler daha az oluşur. Makaralar delrinden yapılmıştır. Zamanla deforme olup sıkışmaz, sessiz çalışır, bakım gerektirmez.

En uçtaki ters-U şeklindeki köprü parçası, çapanın yerine otururken yapabileceği sert hareketleri sınırlar, zincirin makara üzerinden fırlayıp kaçmamasıını sağlar ve çapanın tekneye zarar vermesini önler. Seyir sırasında çapanın yapabileceği istenmeyen hareketleri engeller. Bunun için, çapa ile arasındaki boşluğu yok edecek şekilde ayarlanabilmektedir.

 

Kol bağlama parçaları, en sert havada bile çapanın tam boşluksuz bağlı kalmasını sağlar. Ancak ırgat kavaletasının kaçırma riskine karşı, fırdöndü kancası ile birlikte kullanılması daha uygundur.

 

ÜRÜNÜN DİĞER ÇEŞİTLERİ