200 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

Garanti ve İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 14 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. İade işleminizle ilgili destek bölümümüzü 0216 392 16 71 numaralı telefondan arayarak veya shop@csymarine.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

 

Henüz teslim almadığınız ve sipariş durumu Kargoya Verildi olarak değiştirilmemiş ürünlerin iadesi/sipariş iptali için 0216 392 16 71 numaralı telefondan arayarak veya shop@csymarine.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

 

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra iadeniz uygun görülmesi halinde iadeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar görmemiş haliyle CSY Marine'in doğru adresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

 

Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

 

İade işlemlerinde, fatura ve irsaliyenin tüm kopyalarının eksiksiz bir şekilde ürünle birlikte gönderilmesi gerekir. Aksi takdirde iade/değişim işlemi yapılamamaktadır.

 

İade/değişim talebiyle gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları tarafınıza aittir. Alıcı ödemeli olarak iade / değişim için gönderilen kargolar kabul edilmemekte ve geri gönderilmektedir. Ürünleri CSY Marine'in "Aydıntepe Mah. Harmandalı Sok. No:2 D:3-4-5 Tuzla / İstanbul" adresine gönderebilirsiniz. Satılan ürünlerin stoku sınırlı sayıda olduğundan değişim taahhüdü verilememektedir. Değişim yapılamadığı takdirde iade süreci başlatılacaktır.

 

İade kargonuz CSY Marine’in iade adresine ulaştıktan sonra ürün bedeli 7 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale/EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak  yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup CSY Marine’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

CSY Marine E-Shop internet sayfası üzerinden yapılan alışverişlerde, siparişinizi teslim aldıktan sonra 14 gün içerisindeki iade/değişim işlemleri internet depomuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siparişinizi aldıktan 14 gün sonraki değişim talepleriniz için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz:

 

Email: info@csymarine.com

 

Tel: 0216 392 16 71

 

Özel Koşullar:

 

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir. Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

 

 • Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürün tesliminden itibaren 14 (ondört) iş günü içerisinde geçerlidir.
 • Ürün İadesi ile ilgili CSY Marine'e bilgi verilmeden kargo edilen hiçbir ürünün iadesi kabul edilmez.
 • İade etmek istediğiniz ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Ürün orijinal ambalajının zedelenmiş olması durumlarında ürünün tekrar satışa sunulabilir olması koşulu aranır
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.
 • Ürünü teslim aldığınız şekliyle iade etmeniz gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.
 • Ürünün beğenilmemesi veya keyfi iade durumlarında kargo ücreti alıcıya aittir.
 • İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde yer alan “Cayma Hakkı” ve “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Firma adına fatura edilen ürünlerin iadesinde yasa gereği İade Faturası şartı aranmaktadır.
 • Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.
 • Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmalıdır.
 • Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.
 • Her tür bakım ürünlerinin ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.