Tüm ödemeleriniz güvenli ödeme sistemi ile alınmaktadır. İyi alışverişler dileriz..

Markalar
Temizle

Zehirli Boya - Antifouling

Zehirli boya, antifouling boya, tekne zehirlisi olarak da bilinen pek çok ekipmanları bu sayfamızdan inceleyebilir ve size en uygun ürünü güvenle en ucuz ve cazip ödeme koşullarıyla satın alıp her zaman karlı çıkabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden Zehirli Boya fiyatları tekne ve yat için özel olarak satışını yaptığımız tüm ürünlerin yanı sıra csymarine.com'dan satın alıp kullanmaya başlamak artık hiç de zor değil. Marin tip ürünlerin de üretimini yapan International, Stoppani, Awlgrip, Teknomarin, Seahawk markalarına ait boya ürünlerinin bulunduğu en geniş stoklar sadece CSY Marine'de.

Zehirli Boya Fiyatları

En ucuz boyalar tekne ve yat sektörünün lideri CSY Marine'de muhteşem satın alma koşulları ile sizlerle buluşuyor. Yat ve tekneniz için aradığınız ne varsa en ucuz fiyat avantajı ile CSY Marine ile sadece bir tık uzağınızda! Antifouling Boya ürünlerini internetten bulmak csymarine.com ile zahmetsiz bir hale geldi. Bir çok markanın tek bir çatı altında toplandığı kategorimizde aradığınızı kolayca bulabileceksiniz. Sitemizde bulunan tüm ürünler kendini kanıtlamış kaliteli markalardan oluşmaktadır. Bu yüzden csymarine.com üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürün kalitesi konusunda kesinlikle şüpheniz olmasın.

Denizcilik sektöründe güvenli alışverişin tek adresi olan csymarine.com ev konforunu teknenize getirmekle kalmayıp tüm tekne malzemelerini güvenilir kargo şirketleri ile kapınıza kadar teslim etmektedir. Ayrıca satın aldığınız ürünler çeşitli testlerden geçirilmeke ve tarafınıza çalışır - sağlam vaziyette teslim edilmektedir. Sitemiz üzerinden temin edeceğiniz ürünlerin tümü ithalatçı firma garantili olup tekne ve yat için özel olarak üretilen ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket eden csymarine.com satın aldığınız ürünü siz yorulmadan sadece bir tıkla ayağınıza kadar getiriyor.

Fiyatlar markaya, modele, kapasiteye ve malzeme kalitesine göre değişmektedir. Çalışma prensibi Her bütçenin rahatlıkla temin edebileceği ve çoğu zaman bunu özel kampanyalarla daha cazip olarak almanıza imkan sunan csymarine.com fiyatlarında her sezon yeni kampanyalarıyla fark yaratmakta ve müşteri memnuniyeti ilkesiyle ürün çeşitlerine özen göstermektedir. Bu sezon da esnek fiyat aralıklarıyla uygulanan fiyat politikamız en kaliteliyi en ucuza satmaktır.

Zehirli boyalar, denizde yaşayan yosun, midye ve organizma gibi canlıların teknenin suyun altındaki yüzeyine yapışmalarını engellemek için uygulanmaktadır. Bu canlılara kekamoz denilmektedir. Tekne altına yapışan kekamozlar, oluşturdukları sürtünme kuvvetiyle teknenin manevra ve sürat değerlerini önemli derecede olumsuz olarak etkilemektedir. Bu etki gözle görülür bir şekilde hızı 4/1 oranda azaltır. Bir teknenin altı temiz iken 2500 devirde 6 knot hız yapabilir, aynı teknenin altı kekamoza maruz kaldığında hızı 4 knot'a kadar düşmektedir. Antifouling boyalar ise bu canlıların yapıştıktan sonra büyümelerine engel olarak henüz küçükken dökülmelerini ve suyun tekne altında bir engelle karşılaşmadan akmasını sağlar. Tekne ve deniz araçlarının suyun altında kalan kısımları denizin tüm olumsuzlukları ile karşı karşıyadır. Bunlardan bazıları yosunlar, midyeler, balçıklar teknenizin sudaki kısmına tutunup yüzeye ciddi zararlar verebilmektedirler. Tekne altında yer edinen bu tür deniz etkenleri teknenin suda akmasını zorlaştırmakta ve ayrıca teknenin manevra kabiliyetini de engellemektedir.

Antifouling Boya Çeşitleri ve Modelleri

Antifouling boyaların farkı varyasyonları ve en geniş ürün yelpazesiyle ürün çeşitliliğini her geçen gün genişletmekteyiz. Sitemiz üzerinde bulunan tüm ürünler, mağazalarımız ve depomuzdaki yerini çoktan almış durumdadır. Sergilediğimiz ürün modelleri Orjinal Ürününe %100 Destek politikamıza istinaden her markanın kendi orjinal ürünleri olup çoğu ithal edilmektedir.

Tüm ürünleri yakından görüp inceleyebilmeniz için sizi İstanbul / Tuzla Viaport ve Tuzla / İçmeler (Tersaneler) mağazamıza bekliyoruz. Detaylı iletişim bilgisi ve harita için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu durumda yardımımıza Zehirliler yetişmektedir. Tekne altında yer edinen yukarıda saydığımız tüm canlıları bu tarz boyalar yardımı ile bertaraf etmek mümkündür. Tekne, yat altına uygulandığında üzerine tutunmaya çalışan tüm canlıların büyümelerini önlemekte ve tekneyi bu tür etkenlerden korumaktadır.

Kullanımı Zorunlu mu ?

Bu sorunun cevabı teknenin kullanım amacı veya kullanıldığı suyun özelliklerine göre değişir. Denizde fazla zaman geçirmeyen ve sadece tatil sezonunda kullanılan teknlere zehirli boya uygulanması zorunlu değildir. Bunun yanında suyun temiz olması, sıcaklık değerleri, tuzluluğu ve güneş görmesi de kekamoz oluşumu açısından önemlidir. Kirli sularda bakteri ve organizmalar daha çok olduğu için kekemoz oluşum riski de o kadar fazladır. Yaz aylarında suların ısınmasıyla beraber denizdeki yaşam da uyanır. Bunun üzerine bir de suyun tuzlu olduğunu varsayarsak tekne karinasının kekamozla dolma ihtimali artar.

Hangi Boyayı Seçmeliyim ?

Zehirli seçerken teknenin kullanım amacı, kullanıldığı suyun özellikleri, tekne malzemeleri, teknenin sürati ve bağlandığı sudaki geçirdiği vakit dikkate alınmalıdır. Zehirli boyalar yumuşak ve sert olarak üretilmekte ve bunların kullanım amacı da tekneye göre belirlenmektedir. Uygulanan boya teknenin hızına göre aşınır veya erir. Yumuşak zehirli boyalar yavaş teknelere uygulanır. Tekne seyir halindeyken zehirli boya da suyun sürtünme hızıyla birlikte erir. Bu yüzden önerilen uygulama 3 kat olmalıdır.

Zehirli boya renkleri normal boyalar gibi geniş bir yelpazeye sahiptir ve istediğiniz her renkte bulunmaktadır. En geniş renk yelpazesine ürünleri cazip ödeme koşulları ile csymarine.com üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Zehirli Boya Nasıl Uygulanır ?

  1. Tekne karinası zımpara ile güzelce temizlenmelidir. Zımpara vurulurken su kullanılması daha iyi olur. Teknede geçmiş zehirli uygulamalarının kalıntıları çok ince olmalıdır.
  2. İnceltilmeyen karinaya kat kat zehirli atılırsa, hem tekne ağırlığını artırır, hem de önceki atılan veya önceki katlar kalın bir şekilde atabilir.
  3. Not: Boyu 10 metre olan bir yelkenlinin ağırlığı, her sezon vurulan üç kat boyayla birlikte 10 kg artmış olur. Bu boyanın her sene 5/1?inin eridiğini kalanının da tekne üzerinde kaldığını varsayarsak 10 sene sonra teknenin sadece zehirli ağırlığı 80 kg olur. Ve bu ağırlık o teknenin sahip olduğu ortalama çapa ve zincirin toplam ağırlığı kadardır.

  4. Tekne altına uygulanan eski boyalar ve özellikleri bilinmiyorsa, zehirli astarı vurulması ve boyanın o astar üzerine sürülmesi gerekir. Astarsız uygulanan boya yüzeye tutunamaz ve erkenden atabilir.
  5. Ara katları atılırken beklenmelidir. Bu süre ortalama 4-5 saattir. Ayrıca bu bekleme sırasında zehirli güneşte kalmamalıdır. Çünkü uzun süreli güneşe maruz kalması, boyanın kuruması veya bozulması demektir.
  6. Uygulanırken tekneyi tutan kızak kısımlarına zehirli boya sürülmez. Tekne suya bırakılmadan hemen önce kızak kısımlarına bekletmeksizin sürülen boyalar birkaç gün içinde erimektedir. Bu yüzden o bölgelere normal ve acelesiz bir şekilde uygulanmalıdır.
  7. Teknenin güneş alan yerlerine daha fazla kat zehirli atılmalıdır. Çünkü kekamozlar güneş ile hızlı bir şekilde büyürler.
  8. Koyu renk boya seçmeniz görüntü kirliliği olmaması için daha doğrudur. Çünkü beyaz boya uygulanan karinalar kekamozları daha çok belli ederler.

Tüm Zehirli Boya ürünlerini yakından görüp inceleyebilmeniz için sizi İstanbul / Tuzla'daki mağazamıza bekliyoruz. Detaylı iletişim bilgisi ve harita için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

PROJE BAZLI ZEHİRLİ BOYA FİYATLARI İÇİN: 0216 392 1671 | info@csymarine.com

    Zehirli Boya Ürünleri