200 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

Markalar
Stok Durumu
Temizle

Çıpa (Çapa) Fiyatları ve Çeşitleri

Tekneniz için en uygun Çıpa ürünlerini incelemek satın almak bu kadar kolay olmamıştı. Cazip ödeme koşulları ile Çıpa ya da çıpa (çapa) fiyatları incelemeniz için sizleri bekliyor. Tekne ve Denizcilik sektörünün lideri csmarine.com güvencesi altında keyifli alışverişler dileriz.

Çıpa tercihi tekneye göre değil teknenin bulunduğu yerin dibine göre yapılmalıdır. Bu yüzden çıpa modelleri, isimlerini dipteki şekillerine almaktadırlar. Bunlardan bazıları kum, kayalık ve çamur olarak adlandırılır. Pulluk tip çıpa ( çapa )'lar her türlü dip türünde kullanılırlar fakat diğerlerinden fazlaca yer kaplarlar. Admiralti veya şemsiye çıpa ( çapa ) çeşitleri de bulunmaktadır. Kullanılan malzemelerine göre Aluminyum, Galvanizli ve Paslanmaz Çelikten üretilmektedirler.

Çıpa üreticileri, ürettikleri malzemelerin kapasitelerini kalıplaşmış boyutlara göre belirlemekte ve çapa üzerinde çıpaların sabitleyebileceği maksimum ağırlığı yazmaktadırlar. Çoğu zaman çıpalar sarma veya makaralar yardımı ile kullanılmaktadırlar. Çünkü ağırlıkları tekne boy ve yüksekliğine göre artmaktadır. Bu da devasa yükte çapa kullanılmasını gerektirebilir.

 

Çapa - Çıpa Model ve Fiyatları