📢 İyi alışverişler dileriz..

Markalar
Stok Durumu
Temizle

Zehirli Boya Fiyatları ve Çeşitleri

Zehirli boya, antifouling boya, tekne zehirlisi olarak da bilinen pek çok ekipmanları bu sayfamızdan inceleyebilir ve size en uygun ürünü güvenle en ucuz ve cazip ödeme koşullarıyla satın alıp her zaman karlı çıkabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden fiyatları tekne ve yat için özel olarak satışını yaptığımız tüm ürünlerin yanı sıra csymarine.com'dan satın alıp kullanmaya başlamak artık hiç de zor değil. Marin tip ürünlerin de üretimini yapan InternationalStoppani, SeajetAwlgripTeknomarinSeahawk markalarına ait boya ürünlerinin bulunduğu en geniş stoklar sadece CSY Marine'de.

Zehirli Boya Nedir?

Zehirli boya veya antifouling boya; denizde yaşayan yosun, midye ve organizma gibi kekamoz adı verilen canlıların teknenin suyun altındaki yüzeyine yapışmalarını veya tutunmalarını engellemek için uygulanan bir marin boya türüdür.

Tekne altına yapışan kekamozlar, oluşturdukları sürtünme kuvvetiyle teknenin manevra ve sürat değerlerini önemli derecede olumsuz olarak etkilemektedir. Bu etki gözle görülür bir şekilde hızı 4/1 oranda azaltır. Bir teknenin altı temiz iken 2500 devirde 6 knot hız yapabilir, aynı teknenin altı kekamoza maruz kaldığında hızı 4 knot'a kadar düşmektedir.

Zehirli (Antifouling) boyalar ise bu canlıların yapıştıktan sonra büyümelerine engel olarak henüz küçükken dökülmelerini ve suyun tekne altında bir engelle karşılaşmadan akmasını sağlar. Tekne ve deniz araçlarının suyun altında kalan kısımları denizin tüm olumsuzlukları ile karşı karşıyadır. Bunlardan bazıları yosunlar, midyeler, balçıklar teknenizin sudaki kısmına tutunup yüzeye ciddi zararlar verebilmektedirler. Tekne altında yer edinen bu tür deniz etkenleri teknenin suda akmasını zorlaştırmakta ve ayrıca teknenin manevra kabiliyetini de engellemektedir.

Bu durumda yardımımıza zehirliler yetişmektedir. Tekne altında yer edinen yukarıda saydığımız tüm canlıları bu tarz boyalar yardımı ile bertaraf etmek mümkündür. Tekne, yat altına uygulandığında üzerine tutunmaya çalışan tüm canlıların büyümelerini önlemekte ve tekneyi bu tür etkenlerden korumaktadır.

Zehirli Boya Fiyatları

En ucuz zehirli boya fiyatları tekne ve yat sektörünün lideri CSY Marine'de cazip satın alma koşulları ile sizlerle buluşuyor. Yat ve tekneniz için aradığınız ne varsa en ucuz fiyat avantajı ile CSY Marine ile sadece bir tık uzağınızda. Antifouling Boya ürünlerinin fiyatlarını internetten bulmak csymarine.com ile zahmetsiz bir hale geldi.

Bir çok markanın tek bir çatı altında toplandığı kategorimizde aradığınızı kolayca bulabileceksiniz. Sitemizde bulunan tüm ürünler kendini kanıtlamış kaliteli markalardan oluşmaktadır. Bu yüzden csymarine.com üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürün kalitesi ve fiyatı konusunda kesinlikle şüpheniz olmasın.

Fiyatlar markaya, modele, ambalaja ve malzeme kalitesine göre değişmektedir. Çalışma prensibi her bütçenin rahatlıkla temin edebileceği ve çoğu zaman bunu özel kampanyalarla daha cazip olarak almanıza imkan sunan csymarine.com fiyatlarında her sezon yeni kampanyalarıyla fark yaratmakta ve müşteri memnuniyeti ilkesiyle ürün çeşitlerine özen göstermektedir. Bu sezon da esnek fiyat aralıklarıyla uygulanan fiyat politikamız en kaliteliyi en ucuza satmaktır.

Zehirli Boya Markaları Nelerdir?

 

 • International Zehirli BoyalarJotun Zehirli BoyalarAwlgrip Zehirli BoyalarSeahawk Zehirli BoyalarStoppani Zehirli BoyalarMoravia Zehirli BoyalarSeajet Zehirli BoyalarPolisan Zehirli BoyalarDyo Zehirli Boyalar

 

En İyi Zehirli Boya Markası Hangisi?

Bize göre bu soruyu yanıtlamak biraz zor olsa da en çok satılan ve tercih edilenlere göre; International > Awlgrip > SeajetSeahawk > Stoppani > Teknomarin olarak sıralayabiliriz.

Zehirli Boya Renkleri Nelerdir?

Normal boyalar gibi geniş bir renk yelpazesine sahiptir ve istediğiniz her renkte bulunmaktadır. En geniş renk yelpazesine ürünleri cazip ödeme koşulları ile csymarine.com üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Tekneye Zehirli Boya Nasıl Atılır?

Zehirli boya nasıl uygulanır? diye soracak olursanız aşağıdaki talimatları izleyebilirsiniz.

Tekne karinası zımpara ile güzelce temizlenmelidir. Zımpara vurulurken su kullanılması daha iyi olur. Teknede geçmiş zehirli uygulamalarının kalıntıları çok ince olmalıdır.

İnceltilmeyen karinaya kat kat zehirli atılırsa, hem tekne ağırlığını artırır, hem de önceki atılan veya önceki katlar kalın bir şekilde atabilir.

Not: Boyu 10 metre olan bir yelkenlinin ağırlığı, her sezon vurulan üç kat boyayla birlikte 10 kg artmış olur. Bu boyanın her sene 5/1?inin eridiğini kalanının da tekne üzerinde kaldığını varsayarsak 10 sene sonra teknenin sadece zehirli ağırlığı 80 kg olur. Ve bu ağırlık o teknenin sahip olduğu ortalama çapa ve zincirin toplam ağırlığı kadardır.

Tekne altına uygulanan eski boyalar ve özellikleri bilinmiyorsa, zehirli boya astarı vurulması ve boyanın o astar üzerine sürülmesi gerekir. Astarsız uygulanan boya yüzeye tutunamaz ve erkenden atabilir.

Ara katları atılırken beklenmelidir. Bu süre ortalama 4-5 saattir. Ayrıca bu bekleme sırasında zehirli güneşte kalmamalıdır. Çünkü uzun süreli güneşe maruz kalması, boyanın kuruması veya bozulması demektir.

Uygulanırken tekneyi tutan kızak kısımlarına zehirli sürülmez. Tekne suya bırakılmadan hemen önce kızak kısımlarına bekletmeksizin sürülen boyalar birkaç gün içinde erimektedir. Bu yüzden o bölgelere normal ve acelesiz bir şekilde uygulanmalıdır.

Teknenin güneş alan yerlerine daha fazla kat zehirli atılmalıdır. Çünkü kekamozlar güneş ile hızlı bir şekilde büyürler.

Koyu renk boya seçmeniz görüntü kirliliği olmaması için daha doğrudur. Çünkü beyaz boya uygulanan karinalar kekamozları daha çok belli ederler.

Zehirli Boya İstanbul, İzmir, Antalya ve Muğla'da Nereden Satın Alabilirim?

Denizcilik sektöründe güvenli alışverişin tek adresi olan csymarine.com ev konforunu teknenize getirmekle kalmayıp tüm tekne malzemelerini güvenilir kargo şirketleri ile kapınıza kadar teslim etmektedir. Ayrıca satın aldığınız ürünler çeşitli testlerden geçirilmeke ve tarafınıza çalışır - sağlam vaziyette teslim edilmektedir.

Sitemiz üzerinden temin edeceğiniz ürünlerin tümü ithalatçı firma garantili olup tekne ve yat için özel olarak üretilen ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket eden csymarine.com satın aldığınız ürünü siz yorulmadan sadece bir tıkla ayağınıza kadar getiriyor.

Ne Kadar Zehirli Boya Gider?

Normalde 1 Litre standart bir zehirli boya 8-9 metre kare yüzeye yetebilmektedir. Fakat bazı zehirli boyaların içeriği ve uygulama alanı değişkenlik gösterdiğinden, boyanızı satın aldığınız bayi veya mağazaya danışmanız gerekmektedir.

International Zehirli Boya Türkiye

Akzo Nobel markası olan International zehirli boyaları Türkiye'de CSY Marine güvencesiyle temin edebilirsiniz. Tüm boyaları el değiştirmeden, fabrikadan direkt olarak en uygun fiyat avantajları, esnek indirim oranları ve cazip ödeme koşulları ile müşterilerimize teslim etmekteyiz. 

Hangi Zehirli Boya?

Zehirli boya çeşitleri seçerken teknenin kullanım amacı, kullanıldığı suyun özellikleri, tekne malzemeleri, teknenin sürati ve bağlandığı sudaki geçirdiği vakit dikkate alınmalıdır.

Yumuşak zehirli boya ve sert zehirli boya olarak üretilir ve bunların kullanım amacı da tekneye göre belirlenmektedir. Uygulanan boyalar teknenin hızına göre aşınır veya erir.

Yumuşak tipte zehirli boyalar yavaş teknelere uygulanır. Tekne seyir halindeyken zehirli de suyun sürtünme hızıyla birlikte erir. Bu yüzden önerilen uygulama 3 kat olmalıdır.

International Ultra Zehirliler sert tipte zehirli boyadır. Yelkenli tekneler ve sürat tekneleri için uygundur.

Tüm Zehirli Boya ürünlerini yakından görüp inceleyebilmeniz için sizi İstanbul / Tuzla'daki mağazamıza bekliyoruz. Detaylı iletişim bilgisi ve harita için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz

 

 • Tekne Malzemeleri
 • Yat Malzemeleri
 • Zehirli Boya
 • Epoksi Reçine
 • Usturmaça
 • Karavan Malzemeleri
 • Ahşap Kompozit Panel
 • Can Salı
 • Can Simidi
 • Konvertör
 • Marin Akü
 • Marin Hoparlör
 • Marin Korna
 • Portatif Buzdolabı
 • Portatif Tuvalet
 • Tekne ve Karavan Ocak
 • Tekne / Yat Çapası
 • Ultra Çapa
 • Tekne Mutfak Malzemeleri
 • Şişme Bot
 • Balık Bulucu
 • * Zehirli Boya Hesaplama yardımı için: ☎️ 0216 392 1671 | 📧 info@csymarine.com

   Zehirli Boya Model ve Fiyatları